Jak to vidí za PRVNÍ CHODSKOU Pavel Slováček? | Pavel Slováček
15274
post-template-default,single,single-post,postid-15274,single-format-standard,bridge-core-2.1,qode-quick-links-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-21.9,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,wpb-js-composer js-comp-ver-6.1,vc_responsive,elementor-default

Jak to vidí za PRVNÍ CHODSKOU Pavel Slováček?

Jak to vidí za PRVNÍ CHODSKOU Pavel Slováček?

Jaký je letos poměr prodeje šikmých versus plochých střech?

Pokud porovnám reálná čísla naší Kunovické pobočky, výsledek je jasný. Šikmé střechy tvoří většinu dodávaných střešních konstrukcí. Konkrétně se jedná o 85,41% oproti plochým střechám 14,59%. V minulém roce to bylo 82,94% ku 17,06%. Vnímáme tedy mírný nárůst v oblasti šikmých střech a slabší pokles v plochých střecháh.

Jak vnímám hlavní příčinu tohoto nepoměru já? Laická veřejnost ploché střeše moc nepřeje, protože velmi dobře vnímá nekvalitní a zfušovanou práci z minulosti, která měla za následek zatékání vody do střešní konstrukce. Mám na mysli především paneláky a zatékání do interiírů bytů pod střechou. Neobvyklé nejsou ani ty případy, kde se střešní vpusť nacházela na nejvyšším místě střešní konstrukce. Pak se nelze divit, že se mnozí lidé obrací k osvědčenému typu střešní konstrukce v podobě šikmé střechy.

Ploché střechy mají své výhody. Klíčem k úspěchu je bezpochyby kvalitní provedení hydroizolace a následná údržba.

Firemní časopis Dachrevue č. 47, září 2015 ke stažení.

Dachrevue_Pavel_Slováček

Jak to vidí za PRVNÍ CHODSKOU Pavel Slováček

Dávají zákazníci v dnešní době přednost kvalitě?

Známá pravda o tom, že nejsme tak bohatí, abychom si mohli kupovat levné věci platí stále pouze u určité skupiny lidí, která si dobře uvědomuje význam slov trvalé hodnoty viditelných věcí, jako jsou budovy, katedrály, umělecká díla…, která obvykle dominují svou viditelností a přetrváním, které předáváme z jedné generace na druhou.

Většina koncových zákazníků volí v současné době lehce podprůměrnou zlatou střední cestu.

Státní zpráva a veřejné zakázky si význam kvality ve své práci ne zcela uvědomují. Zde je potřebné hledat a hlavně nacházet cesty k jejicch dosažení. Je potřeba si uvědomit, že věci, které nově stavíme nebo rekonstrujeme, stavíme především pro sebe a další generace. Je dobré hledat úspory, úsporou však nesmí trpět výsledný produkt.

Je pravidlem, že kvalita automaticky navyšuje cenu na násobek?

Ne vždy je to pravidlem. Pro některé výrobce a řemeslníky – živnostníky je kvalita samozřejmostí a standardem, kterou poskytují za úměrnou cenu. Ze své zkušenosti vím, že ne vše co je drahé je dobré. Je dobré se dívat kolem sebe, informovat se, porovnávat, navštívit výrobní závod či referenční stavbu. Z mého pohledu se čistota a pořádek na pracovišti nebo výrobním závodě rovnají kvalitě za přijatelnou cenu.

Jaké máte doporučení pro laika, při výběru materiálu na plochou či šiknou střechu?

Pamatujte na to, že každá střecha musí být nejen estetická, ale také dokonale funkční. Proto raději volte takové konstrukční sytémové řešení, které se postará o váš uživatelský komfort a bezpečí po celou dobu životnosti realizované stavby. Předejdete tak nákladným rekonstrukcím a v mnoha případech získáte i prodlouženou záruku.

Nešetřete ani na realizační firmě a pozvěte si odborníky. Vyberte si firmu, která má s realizací zkušenosti. Informujte se ve svém okolí a nechejte si ukázat referenční stavby. Pamatujte na jednu dobrou radu: “kovářova kobyla by neměla chodit bosa”

Jakou největší střechu jste prodával?

Na tu největší střechu v letošním roce ještě čekáme. V letošním roce prozatím výtězí plochá střecha adminisrativní a skladovací haly v Ostravě o výměře cca. 2000m2. Druhé místo obsadila režná Brněnka 14 výrobní haly v Uherském Ostrohu o výměře cca. 1000m2. Na třemím místě figuruje opět plochá střecha o výměře 861m2 skladovací haly v Hluku.

No Comments

Post A Comment

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

My Instagram feed