pozvánka na přednášku Nebezpečí dezinformací v médiích Veronika Sedláčková

About This Project

Pozvánka na přednášku

VÝZNAMNÝ HOST, VÝZNAMNÁ AKCE…

Osoby, které jsou považovány za VIP hosty, počítají většinou svůj program na minuty a plánují dlouho dopředu, proto je vhodné poslat dvě pozvánky.

  1. pozvánku se všemi informacemi cca s 2měsíčním předstihem, aby si ji host mohl zanést do svého kalendáře, a s žádostí o potvrzení účasti
  2. pozvánku, pokud host již potvrdil svou účast, taktéž se všemi informacemi posílejte cca 14 – 10 dní před samotnou akcí, tato pozvánka je označována zkratkou: p. m. pour mémoire pro připomínku

SOUHRN NEJČASTĚJI POUŽÍVANÝCH SLOV:

R.S.V.P. – repondez s´il vous plait – račte laskavě odpovědět, potvrďte svou účast, nebo se omluvte
RLO – račte laskavě odpovědět
Regrets only – použijte uvedené telefonní číslo, když omlouváte svoji neúčast
p.m. – pour memoire – pro připomínku (pozvánka zaslaná hostitelem jako druhá v pořadí, kterou chce zvaného na akci opět upozornit. Je projevem velké úcty vůči zvanému, hostiteli na účasti hosta velmi záleží.)
s.t. – sine tempore – přijďte přesně
c.t. – cum tempore – čas příchodu je volný, v řádu desítek minut
Dress code – instrukce, co si obléci na událost, kam jste zváni (většinou se uvádí hlavně pro muže, žena se oblékne vždy tak, aby s mužem ladila. V případě, že jde žena bez doprovodu, musí se ve výrazech dress codu také vyznat, aby věděla jaký druh oblečení zvolit.) Pokud není Dress code uveden, o oblečení rozhoduje druh akce – raut, koktejl, ples apod.

Category
leták, plakát, pozvánka
Tags
plakát, pozvánka, pozvánka na akci

Můj Instagram @pavelslovacek.creativeidiot